سبدخرید
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کاف
کاف، کافیست.
جستجوگر خبری کاف 15 / 10 / 1400 0

ضرورت بازنگری وضعیت پارکینگ در قم/هزینه‌های حذف پارکینگ با تملک و احداث پارکینگ همخوانی ندارد


 ضرورت بازنگری وضعیت پارکینگ در قم/هزینه‌های حذف پارکینگ با تملک و احداث پارکینگ همخوانی ندارد

 

به گزارش رکنا از قم، علی رمضانی، با اشاره به اهمیت توسعه پارکینگ در شهر قم اظهار داشت: تا امروز برای توسعه پارکینگ، شهرداری با سرمایه خود اقدام به ساخت پارکینگ کرده است.

وی با تأکید بر تغییر رویکرد شهرداری در ساخت پارکینگ افزود: هزینه‌های تملک زمین برای توسعه پارکینگ بسیار بالا بوده و باید رویکرد شهرداری در ساخت پارکینگ تغییر کرده و به سمت جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حرکت کند.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری قم ابراز کرد: باید با همکاری بخش خصوصی و با تعریف مبناهایی جدید کسری پارکینگ در مناطق را جبران کنیم و این کار روش‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد.

وی خرید پارکینگ از بخش خصوصی را یکی از راه‌های تأمین پارکینگ در مناطق دانست و اذعان کرد: در حال حاضر ما درآمدی از حذف پارکینگ در مناطق داریم که باید برای آن برنامه‌ریزی کرده و با تجمیع آن بخشی از کسری پارکینگ مناطق را جبران کنیم.

رمضانی به تفاوت هزینه ساخت هر پارکینگ با مبلغ دریافتی از حذف پارکینگ اشاره و تصریح کرد: باید شهرداری و شورای شهر تدبیری برای این موضوع اندیشیده و این دریافت حذف پارک را برداشته و آن را به کسری پارکینگ تبدیل کنند.

وی اضافه داد: وقتی هزینه ساخت پارکینگ خارج ازملک برای پیمانکار بیشتر از ساخت پارکینگ در ملک خودش می‌شود اقدام به حذف پارکینگ نکرده و بخشی از مشکلات شهرداری برطرف خواهد شد.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری قم یادآور شد: تملک زمین هزینه سنگینی برای شهرداری داشته و شهرداری تنها هزینه ساخت پارکینگ را از مالک می‌گیرد و هزینه تملک زمین محاسبه نمی‌شود و این موضوع نیاز به تغییر تفکر و نگاه سازمانی در شهرداری دارد.

وی برنامه حال حاضر شهرداری را برای توسعه پارکینگ موردبررسی قرارداد و گفت: به مناطق اعلام‌شده زمین‌های مناسب برای پارکینگ را مشخص کرده و اعلام کنند تا بتوانیم به کمک بخش خصوصی پارکینگ احداث کنیم.

نظری / قم 

 

 


لینک منبع خبر : رکنا

دسته بندی :
/اخبار/اجتماعی

مکان : 

مطالب مرتبط

 توضیح آموزش و پرورش درباره لو رفتن سوالات امتحانات نهایی مدارس

رکنا: رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش گفت: «امتحانات نهایی» در نهایت امانت، نظم و آرامش برگزار می‌شود.

تاریخ بروزرسانی :17 / 10 / 1400

 احتمال تغییر در نحوه اجرای طرح ترافیک تهران برای ۱۴۰۱

رکنا: ترافیک یکی از معضلات اصلی کلان‌شهر تهران است و تعداد زیادی از شهروندان به صورت روزانه گرفتار این موضوع می‌شوند؛ اما در این میان بهم تنیدگی کمبود حمل و نقل عمومی و افزایش میل افراد به استفاده از خودروی شخصی به دلیل شیوع کرونا سبب شده که ترافیک تهران به کلاف سردرگم تبدیل شود.

تاریخ بروزرسانی :17 / 10 / 1400

 تشکیل پرونده ۷۳ خانواده هواپیمای اوکراینی در بنیاد شهید

رکنا: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از بین ۱۳۳ پرونده‌ای هواپیمای اوکراینی که باید تشکیل می‌شد ۷۳ خانواده در بنیاد شهید پرونده تشکیل داده اند.

تاریخ بروزرسانی :17 / 10 / 1400
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *