سبدخرید
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کاف
کاف، کافیست.
جستجوگر خبری کاف 14 / 12 / 1399 0

بیمارستان‌های کشور باید مستقل شوند/ قیمت خدمات باید بر اساس سختی کار تعیین شود نه رشته پزشکی

به گزارش برنا؛ قاسم جان بابایی، صبح امروز در کنگره دیجیتال مدیریت کووید ۱۹، گفت: رؤسای بیمارستان‌های کشور نقش فرمانده در مقابله با کرونا را عهده دار بوده اند پس از گذشت یک سال از پاندمی کرونا در کشور، هنوز ایراداتی در اجرای برنامه‌های بیمارستانی داریم.

جان بابایی افزود: باید از کارهایی که در بیمارستان‌ها انجام می‌دهیم، داشته باشیم. یکی از مهم‌ترین معضلات جامعه پزشکی ما، عدم مستند سازی است.

او با بیان اینکه باید بخش‌های آی سی یو را بر اساس درسنامه های دنیا مدیریت کنیم، تاکید کرد: بیماران باید بر اساس شرایطی که دارند در بخش‌های آی سی یو بستری شوند. ما درس آموخته‌های زیادی از دنیا داشته ایم و نباید با تعصب برخورد کنیم. زیرا، نگاه متعصبانه شروع یک غفلت و شکست دیگر است.

جان با بایی با اشاره به اینکه کادر درمان ما نقطه قوت و ضعف ما هستند، گفت: خیلی از مداخلات ما باید کوتاه مدت باشد تا جواب بگیریم.  بیمارستان‌های کشور باید مستقل شوند تا بتوانند زنجیره‌ای عمل کنند.  تا زمانی که نظام اقتصادی و مالی بیمارستان‌ها اصلاح نشود، نتایج کارها موفقیت آمیز نخواهد بود.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: تعرفه‌ها ایراد اساسی دارند و قیمت خدمات باید بر اساس سختی کار تعیین شود نه رشته پزشکی. نظارت اعتباربخشی ما کافی نیست و باید بر اساس شاخص‌های حیاتی و بیمار محور باشد.

برچسب ها :    سلامت
مطالب مرتبط
برگزاری آزمون پذیرش دستیار تخصصی در اسفندماه ۹۹ منطبق بر قانون است

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در واکنش به اعتراضات اخیر در خصوص زمان برگزاری چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: برگزاری آزمون پذیرش دستیار تخصصی در اسفندماه ۹۹ منطبق بر قانون است.

تاریخ بروزرسانی :14 / 12 / 1399
تعطیلی خوزستان فعلا منتفی است / روزانه ۲۰۰۰ تست در استان مثبت است

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه تعطیلی خوزستان فعلا منتفی است، گفت: تعطیلی دو هفته‌ای برای مرزهای خوزستان داریم اما تعطیلی دو هفته‌ای برای خود خوزستان نداریم.

تاریخ بروزرسانی :14 / 12 / 1399

براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص هم‌اکنون تهران برای ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۷۴ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار داشته است.

تاریخ بروزرسانی :24 / 10 / 1399
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *