سبدخرید
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کاف
کاف، کافیست.
جستجوگر خبری کاف 15 / 10 / 1400 0

مشارکت ۱۵۰ درمانگاه بخش خصوصی برای درمان کرونا در مشهد


 مشارکت ۱۵۰ درمانگاه بخش خصوصی برای درمان کرونا در مشهد

 

به گزارش خبرنگار رکنا ، ایوب توکلیان افزود: از این تعداد ۴۷ درمانگاه نسبت به انجام آزمایش سریع تشخیص کرونا (تست رپید) بر اساس نرخ مصوب اقدام می‌کنند و سایر مراکز نیز خدمات ویزیت را به بیماران ارائه خواهند داد. 

وی اضافه کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، بخش خصوصی در سطوح مختلف همکاری مستمر و مناسبی با دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد داشته است.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران در صورت ابتلا به علایم مشکوک به کرونا به مراکز ارائه دهنده خدمات سطح یک شامل مراکز خدمات جامع سلامت منتخب، درمانگاه‌ها و مطب‌های عمومی در سطح شهر مراجعه و از رجوع مستقیم به بیمارستانها پرهیز کنند که امکانات این مراکز شامل پزشک و ویزیت اولیه و وسایل تشخیصی بوده و تمام پروتکل‌های درمانی به آنان ابلاغ شده است.

توکلیان افزود: در درمانگاه‌هایی که فضای محدودتری داشتند نیز فضای انتظار بیماران دارای علایم تنفسی جداسازی شده است و بر اساس تفاهمنامه منعقد شده به تمامی این مراکز ابلاغ شده است که در زمان بروز موج احتمالی از انجام غیر اورژانسی مانند خدمات دندان پزشکی پرهیز کنند تا از سرایت بیشتر بیماری جلوگیری شود.

وی ادامه داد: ۱۹ درمانگاه در مشهد نیز خدمات سطح ۲ و تخصصی را به بیماران کرونایی ارائه می‌دهند که در این مراکز در شیفت‌های صبح و عصر پزشک متخصص عفونی،داخلی، اطفال و طب اورژانس بیمار را ویزیت می‌کنند و این درمانگاهها همچنین امکانات لازم برای انجام آزمایشهای اولیه برای تشخیص کرونا مثل رادیولوژی یا سی.تی.اسکن را دارا هستند. 

 


لینک منبع خبر : رکنا

دسته بندی :
/اخبار/اجتماعی

مکان : 

مطالب مرتبط

 پرسنل ایثارگر علوم پزشکی لرستان استخدام می شوند

رکنا: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مجوز استخدام نیروهای طرحی ایثارگر این دانشگاه اخذ و فرآیند تبدیل وضعیت آنها آغاز شده است.

تاریخ بروزرسانی :18 / 10 / 1400

 شناسایی ۳ مورد مشکوک به امیکرون در لرستان

رکنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی: ۳ مورد مشکوک به سویه امیکرون در لرستان شناسایی شدند.

تاریخ بروزرسانی :18 / 10 / 1400

 عکسی جالب از دوران کودکی سحر دولتشاهی!

عکس زیر سحر دولتشاهی کنار بجگی خود است که فتوشاپ شده.

تاریخ بروزرسانی :15 / 10 / 1400
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *