سبدخرید
0

سبد خرید شما خالی است.

کاف
کاف، کافیست.
کاف ۱۷ / ۰۷ / ۱۳۹۸ 0 5

امسال تولید داخل یکی از اولویت‌های ما است

 

امسال تولید داخل یکی از اولویت‌های ما است

 

امسال تولید داخل یکی از اولویت‌های ما استبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره لوازم خانگی گفت: امسال تولید داخل یکی از اولویت‌های ماست و در حوزه برخی کالا‌ها در بخش لوازم خانگی رشد خوبی داشته‌ایم و در برخی کالا‌ها مانند تلویزیون این رشد در گذشته کاهش داشته که هم اکنون روند افزایش تولید را شاهد هستیم.

او ادامه داد: گاهی اوقات در برخی از کالا‌ها می‌بینیم که محصول در داخل تولید می‌شود، اما برند خارجی روی آن زده می‌شود، چون می‌گویند مردم استقبال بیشتری می‌کنند و من بار‌ها این را دیده‌ام. ما به دنبال این هستیم که هم برندسازی کنیم و هم فرهنگ‌سازی. مردم  امروز باور کرده‌اند که بسیاری از کالا‌های ایرانی با کیفیت هستند.

رحمانی گفت: ممکن است یک زمانی برخی از کالا‌های تولید داخل کیفیت پایینی داشته‌اند که این مسئله اگر امروز هم وجود دارد باید رفع شود. ما نباید جنس بی‌کیفیت تولید کنیم که موجب بدنامی ما در خارج و داخل شود. برخی شرکت‌ها ناجوانمردانه و بر خلاف اصول و قواعد بین‌المللی و با تهدید یک کشور گذاشتند و رفتند، ولی با این حال امروز ما در حوزه تولید لوازم خانگی به جایگاه خوبی رسیده‌ایم.

او تصریح کرد: اگر تولیدکننده‌ای به مقدار نیاز کشور بتواند لوازم خانگی تولید کند ما در مقابل واردات سد می‌شویم حتی اگر تولیدکننده‌ای هم کمتر از نیاز تولید کند، از او حمایت خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر تولیدکنندگان در تولید کالا‌ها خلافی انجام می‌دهند، باید به مراکز ذی‌ربط گفته شود و از سازمان حمایت تا معاونت‌های تخصصی ما آماده رسیدگی به این تخلفات را دارند و ما وظیفه داریم با متخلفان برخورد کنیم.

انتهای پیام/

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مشاهده لینک خبر

مطالب مرتبط
ثبت بیش از ۱۵ میلیون سند رسمی در دفاتر ثبت اسناد کشور در سال ۹۷

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: بیش از ۱۵ میلیون سند در سال ۹۷ در دفاتر ثبت اسناد کشور ثبت شده است.

تاریخ بروزرسانی :۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
تصمیم FATF علیه ایران کاملا سیاسی است/ اروپا به تعهدات خود عمل نکند، گام چهارم را برمی‌داریم

وزیر امور خارجه گفت: اگر اروپایی‌ها نتوانند تعهدات خود را عملیاتی کنند ما گام چهارم را برمی‌داریم.

تاریخ بروزرسانی :۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
ممبینی: ناظران را مانند دیگر حیطه‌های داوری پرورش می‌دهیم/ دوره‌های آموزشی بیشتری را برای ناظران برگزار می‌کنیم

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: قصد داریم دوره‌های آموزشی بیشتری را برای ناظران برگزار کنیم و قدم‌های مثبتی برای داوران برداریم.

تاریخ بروزرسانی :۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *