0

سبد خرید شما خالی است.

کاف
کاف، کافیست.
کاف ۳ / ۱۱ / ۱۳۹۷ 0 29

اذعان روزنامه صهیونیستی به برتری نظامی ایران مقابل اسرائیل

اذعان روزنامه صهیونیستی به برتری نظامی ایران مقابل اسرائیل

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جروزالم پست روز دوشنبه در گزارشی با ارجاع به آمارهای ارائه شده توسط وبسایت “گلوبال فایرپاور” (GPF) اعلام کرد قدرت نظامی رژیم صهیونیستی در مقایسه با دشمن اصلی خود یعنی ایران در رتبه بندی جهانی به شدت عقب افتاده است.

طبق اعلام این وبسایت، اسرائیل برای سومین سال پیاپی در این رتبه بندی نزول کرده است و نسبت به سال ۲۰۱۵ که رتبه یازدهم جهانی را داشت، ۵ پله سقوط کرده است. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران موفق شده است تا از رتبه بیستم در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۱۳ جهانی در سال ۲۰۱۸ ارتقا یابد.

این رتبه بندی با در نظر گرفتن توانایی های متعارف نظامی کشورها و همچنین منظور کردن قدرت در معیارهای ۵۵ گانه ای از قبیل بُرد سلاح ها، تعداد نیروهای در دسترس، توانایی های صنایع نظامی داخلی، منابع طبیعی، وسعت جغرافیایی و قدرت اقتصادی تدوین شده است.

بر اساس این گزارش، قدرت نیروی دریایی ایران بسیار فراتر از اسرائیل است (۳۹۸ شناور در برابر ۶۵ شناور)، ضمن این که مجموع طول خطوط ساحلی ایران به ۲٫۴۴۰ کیلومتر می رسد، در حالی که رژیم صهیونیستی تنها ۲۷۳ کیلومتر خط ساحلی در اختیار دارد.

طبق این گزارش، در حالی که بودجه نظامی رژیم صهیونیستی بالغ بر ۲۰ میلیارد می شود، این رژیم حداکثر ۶۱۵ هزار نیروی نظامی در اختیار دارد، در حالی که ایران با تنها ۶٫۳ میلیارد دلار بودجه دفاعی، حدود ۹۳۴ هزار نیروی نظامی در اختیار دارد. 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

  به نام ایزد سبحان   الیس الله بکاف عبده؟ آیا خدا برای بنده خویش کافی نیست؟     بعد از شکل گیری بنیان کاف در ۹۶٫۹٫۶ همزمان با سال روز آغاز ولایت امام زمان (عج) و با شعار کاف کافیست برای   “تجلی، تمرکز و تلاقی تاریخ غنی و دیرین ایران با پرتو ناب نور الهی در نقطه کانون و فراسوی عدسی ذره بین چشم آیندگان”   با آغاز چهل سالگی انقلابمان از تاریخ ۲۲ بهمن ۹۶ به بعد با هم به کانون ایران فردا می پیوندیم و همه ساله در حمایتی ملی و میلیونی به مناسبت دهه فجر و فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با دعوت از شخصیت های حقیقی و حقوقی در تمامی حوزه ها و در حرکتی انقلابی و معنوی با هر تفکر و از هر قشر و قوم و طبقه و جناحی دست وحدتمان را در هم میفشاریم و پایه های مستحکم انقلاب اسلامیمان را با ریشه های غنی ایرانیمان در هم میتنیم، و با برافراشتن پرچممان بر بلند ترین قله های انسانیت مرز های علمی و معنوی ایرانمان را به کل جهان گسترش میدهیم تا جهانیان را به تماشای این حماسه جهانی ایرانی بنشانیم.   ما با اثر انگشتمان و جوهر خون تنمان در ۲۲ بهمن ۹۷ با تجدید میثاقی انقلابی پس از سال تکامل، کمال و بلوغ چهل سالگی بنیان و درخت تنومند انقلاب اسلامیمان از کاف […]

تاریخ بروزرسانی :۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۷
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *